عسل شناس شویم

عسل چیست؟

عسل در ظاهر یک ترکیب قندی ساده است اما در واقع طیف وسیعی از ریزمغذی های ضروری است که به صورت هوشمندانه ای با قندها ترکیب شده است. به نحوی که عسل فراتر از یک غذا محسوب می شود. بلکه غذا دارو است!

عسل طبیعی به دو دسته تقسیم می شود:

۱.عسل شکوفه: عسلی است که از شهد گل ها تهیه می شود و اکثر تولیدات ایران در زمینه عسل را شامل می شود. مثل عسل اقاقیا، بهارنارنج، یونجه و …

۲.عسلک: عسلی است که از شیره درختان و مواد شیرین روی برگ ها تولید می شود. از لحاظ ظاهری و خواص با عسل متفاوت است. در ایران عسلک ترنجبین و خارشتر و در جهان عسلک کاج و شاه بلوط معروف هستند.

انواع تولیدات با نام عسل:

طبی، طبیعی، تغذیه ای و صنعتی یا پختنی. بر اساس گزارشات و آمارهای جهانی ۵۰% عسل تولید شده در جهان صنعتی، ۳۰%تغذیه ای، ۱۵%طبیعی و ۵% باقیمانده، طبی است.

۱- عسل صنعتی یا پختنی:

از ترکیب مواد شیرین کننده و حتی گاهی سمی با اسانس عسل و قوام دهنده ها در کارگاه های اصولاً غیر بهداشتی تولید شده و بخاطر ظاهر شبیه به عسل، بجای عسل فروخته می شود. زنبور در تولید این محصول دخالتی ندارد و هیچکدام از خواص عسل را نیز دارا نیست و حتی برای سلامتی زیان دارد. ولی بخاطر بسته بندی های جذاب و قیمت بسیار پایین تر از عسل طبیعی در همه جای دنیا طرفداران زیادی دارد. و در سایر کشورها نظیر استرالیا و امریکا به مربای عسل معروف است. تا پیش از این در ایران معیاری برای جداسازی این محصول از عسل های طبیعی وجود نداشت که با اجباری شدن استاندارد، امید است این نوع محصول نامناسب از بازار جمع آوری گشته و یا حداقل به نام عسل به فروش نرسد. توجه: در کشورهای پیشرفته، عسل های طبیعی،‌تغذیه ای و پختنی و حتی طبی از همدیگر به وسیله نوع لیبل و شرح محصول متمایز و اگر این امر صورت نپذیــرد با جریمه های سنگیـن مواجــه می شوند ولی باز هم در تمام دنیا تقلبــــات حتــــی توسط شـــرکت هــــای بــــزرگ صورت می پذیرد.

۲- عسل تغذیه ای:

عسلی است که در جریان شهددهی طبیعت نیز به زنبورها تغذیه کمکی داده می شود(شربت شکر، شربت اینوِرت و …) که این امر باعث کاهش کیفیت عسل و کاهش ترکیبات پـُــلی فنولی و آنزیم ها و آمینواسیدهای عسل می شود. در کل عسل تغذیه ای به نوعی عسل تجاری است که با کاهش هزینه، قیمت آن نیز کاهش می یابد و حتی در شرایط نامساعد و کاهش شهددهیِ گل ها، تولید آن بالاست.
۳- عسل طبیعی:

عسلی است که به تنهایی از جریان شهددهی طبیعت با افزودن آنزیم ها و فرآوری توسط خودِ زنبور تولید می شود. در این نوع عسل هنگام جریان شهددهی گل ها هیچگونه تغذیه کمکی به زنبورها داده نمی شود. حتی اکثر مواقع در زمستان که گل یافت نمی شود، برای بقاء، زنبـور ها تا فصل بهار هم از عسل خودشان در کندو تغذیـــه می شوند. بنابراین عسل طبیعی کاملاً خالص با ترکیبات مفید برای بدن و عاری از مواد صنعتی است. عسل طبیعی در دو دسته تک گیاه و چند گیاه تقسیم بندی می شود. البته از اسم این تقسیم بندی در سایر انواع عسل (صنعتی و تغذیه ای) هم استفاده می شود که خلاف واقع است.
۴- عسل طبی:

عسل تک گلی است که بصورت آکادمیک روی خواص منحصر بفردی از آن کار شده و در آزمایش های بالینی اثبات شده که برای نوع خاصی از بیماری مفید است. مثل عسل مانوکا که تأثیرش برای درمان زخم و عفونت ها اثبات شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.