کیفیت و تنوع با چاشنی انصاف

سید روح‌الله رضویان از مدیران مجتمع زنبورداری و تولید عسل رضویان، موفقیت و پیشرفت این مجموعه قدیمی و ماندگار در صنعت زنبورداری کشور را سه اصل کیفیت و تنوع با چاشنی انصاف در قیمت می‌داند، ادامه داستان برندهای مجموعه رضویان را باهم مرور می‌کنیم.

زندگی و روزگار مردی که دائره‌المعارف زنده و گویای زنبورداری ایران است

سید محمد رضویان را می‌توان به معنای واقعی مدیری لایق و کارآزموده و مردی اثرگذار در صنعت زنبورداری ایران نامید، او همواره منشأ خیروبرکت برای این صنعت بزرگ بوده، خالق برندها و دستاوردهای بزرگی که زندگی‌اش را وقف زنبورداری ایران کرده است، به تعبیر کوتاه او دائره‌المعارف زنده و گویای زنبورداری ایران است.

تحقیقات مشترک با انستیتو زنبورعسل آلمان

دکتر کردافشاری متخصص طب ایرانی و درمان سنتی با اشاره به ظهور بیماری های مختلف در دنیای امروز و لزوم رعایت مسائل بهداشتی در زندگی روزمره مردم، لزوم مصرف عسل طبیعی برای تقویت عمومی بدن و پیشگیری و درمان انواع بیماری ها یادآور شد و خاطرنشان کرد مصرف عسل نامرغوب و تغذیه ای میتواند برای سلامتی عمومی جامعه مضر باشد.

نابودی کلنی و از بین رفتن تخم و لارو زنبور عسل

این حشره ارزشمند گرده افشان در مناطق گرمسیری جنوب کشور زیست دارد و برخلاف زنبورعسل معمولی مهاجر، نورپسند و غیرقابل مدیریت در کندو است، برداشت بی‌رویه و غیراصولی عسل این زنبور به عنوان عسل وحشی و فروش به قیمتهای بالا در شهرهای بزرگ معضل جدی این سالهای محیط زیست است که کمتر به آن پرداخته شده است.

نژاد های مهم زنبور عسل

زنبور عسل به ان دسته از زنبورها اطلاق میشود که به حالت اجتماعی زندگی کرده نوزادان خود را پس از تفریخ از تخم با گرده و نوش گلها پرورش می دهند و تا موقعی که به صورت حشره کامل در ایند از انها نگهداری می کنند.گونه های مختلفی از زنبور عسل در دنیا وجود دارد که هر کدام از آن ها زیر مجموعه ای از یک نژاد زنبور عسل می باشد.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

سوالی دارید؟ درخدمتیم!
پشتیبانی فروش
سلام! برای دریافت پشتیبانی از روش های زیر انتخاب کنید.

سبد خرید فروشگاه

بستن

ورود به سایت

بستن

نوار کناری