سید محمد رضویان

قصه ازکجا شروع شد:

وقتی گلوله به ساق پایش اصابت کرد، اولین باری نبود که در دل بیابان جانش به خطر می افتاد. چون مدت زیادی از آن تصادف شدید در بین راه، که دو نفر از دوستانش را به کام مرگ کشاند و خودش را یک ماهی در کُما برد، نمی گذشت! همینطور که جمله ی؛ اگر تیر به سینه ام اصابت کرده بود، در ذهنش می چرخید، آن چند نفــر راهـزنـی که از سـرمــای ســـوزان زمسـتـــان و زمیـــن داغ تابستان بی رحم تر بودند، جلوی چشم هایش، تمام اموال و داراییش را به تاراج می بردند. و تمام اموال و دارایی او کندوهای زنبور عسلش بودند که عاشق شان بود!

سید محمد، فــرزنـد سید حسن رضــویان، در سال ۱۳۲۴ و در نجف آباد متولد و بیست و شش سال بعد یعنی در سال ۱۳۵۰ عاشق شد. با وجود اینکه مدرک کارشناسی ارشد متالوژی را از هندوستان گرفته و مسئول کوره ی بلند ذوب آهن اصفهان بود، تصمیم گرفت به جای حرارت آهن های مذاب، پای گرمای عشق و علاقه اش به زنبورها بایستد و حکایت بین آنها مثال زدنی شود. همانقدر که سید محمد زنبورها را دوست دارد، زنبورها هم عاشق او هستند!
این روزها که تمام محاسنش سفید شده، به عنوان زنبوردار پیش کسوتی که علم و عشق را با هم دارد، دنیا دیده،متواضع و دلسوز است. تمام دشت ها و مراتع ایران را از شمال تا جنوب و شرق تا غرب مثل کف دست می شناسد. همه قبولش دارند، داستانش را می دانند و الهام بخش دیگر زنبورداران بخصوص جوان ترها است. سید محمد برای اینکه این ارتباط عاشقانه و تنگاتنگ با زنبورها را بیشتروبیشتر کند، به کشورهای متعددی مانند آمریکا، روسیـــه، اوکرایــن، کره و… سفــر کرد و بــا افراد عاشق پیشه ای چون پروفسور بنیفلد آشنا شد که نتیجه ی این آشنایی تولد نژادهای کامل تر و باهوش تری از زنبورها بود.

خلاصه ی کلام اینکه: اسرار و رموزی که حاج سید محمد رضویان، در طول سالیان دراز و قبول دشواری و خطرات این پیشه ی مقدس و پر زحمت به دست آورده، باعث شده است او را به یک مرجع معتبر در صنعت زنبورداری کشور، به مجامع علمی و تخصصی مربوط با این صنعت در دنیا معرفی کند.

آزمایشگاه تخصصی عسل:

ما بدون شک متعهد به تهیه عسل با بالاترین کیفیت هستیم و این امر مهم ما را ملزم کرده است که آزمایشگاهی کاملاً مجهز و ویژه برای عسل در مجموعه مستقر کنیم. در آزمایشگاه ما، یک تیم متخصص متعهد گردیده اند تا عسل ها را با بالاترین دقت بررسی نمایند.
تمام فاکتورهای کیفیت به درستی و به طور خاص مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند تا بتوانیم کاملاً مطمئن باشیم محصولات ما از بالاترین ارزش برخوردار هستند..

ما به پای رسالت زنبور عسل، ایستاده ایم

سابقه مجتمع شهد آوران عسل نجف آباد:

سال های قبل از دهه ی ۵۰ ،ایران تولید چندانی در زمینه عسل نداشت و بیشتر واردکننده ی عسل بود. سید محمد عسل تولیدی خودش را از سال ۱۳۵۰ شخصاً به فروش می رساند. کم کم شاگرد ها و کسانی که در مکتب سید محمد زنبورداری را آموخته بودند عسل های خود را به سید محمد می دادند تا او محصول آن ها را برایشان به فروش برساند. سید محمد هم که از کیفیت تولید آنها اطمینان داشت و بررسی های علمی هم تأیید می کرد که تولید ها خالص هستند، امر فروش را عهده دار شد. امروز ایران جزءِ ۵ کشور نخست جهان از لحاظ تعداد کلنی و تولید عسل می باشد و مجتمع عسل نجف آباد، بزرگترین کلنی دار کشور است که که بیش از یکصد هزار کندو تحت مدیریت، نظارت و آموزش این مجموعه می باشد. در مجتمع عسل نجف آباد تصمیم برآن شد که به پاس سال ها زحمت و کار بی وقفه ی سید محمد رضویان،بهترین و باکیفیت ترین عسل های مجموعه در برندی با نام شخصی ایشان”سید محمد رضویان” بسته بندی و توزیع گردد،باشد که با عنایت حضرت حق بتوانیم گوشه ای از زحمات بی شمار ایشان را ارج بنهیم و مردم عزیزمان را با این شخصیت دوست داشتنی آشنا تر کنیم.

عسل های “سید محمد رضویان” کاملاً طبیعی بوده و دارای استاندارد ملی ایران می باشد، تمام زنبورستان های ما عسل خالص و با کیفیت در حد استانداردهای جهانی تولید می کند. طبیعتاً در برند “ سید محمد رضویان” عسل غیـــرطبیعـی و تغذیه ای تولید و عرضه نمی شود. گروه تولیدی عسل نجف آباد به اعتبار نیم قرن تجربه در امر پرورش زنبورعسل و تولید عسل های تک گل در سال ۱۹۷۲ به صورت گسترده در سراسر ایران فعالیت خود را آغاز کرد.
لازم به ذکر است این گروه تولیدی برای اولین بار در ایران اقدام به تهیه ،‌تولید ، و عرضه عسل های تک گل و ارگانیک با بالاترین کیفیت نموده است. این مجموعه طی سالهای متوالی، صادرات به کشور های، آمریکا، آلمان، اسپانیا، ژاپن، کره جنوبی، چین، قطر و امارات را در کارنامه زرین خویش دارد. این امر میسر نبود مگر با همت زنبورداران متعهد و آموزش دیده ، که طی چندین سال منجر به ایجاد شاخه ای جدید در امر تولید و عرضه عسل های تک گل گردید.

حرف آخر:

غرض از بیان این صحبت ها این بود که یادآور شویم شغل زنبور داری(البته زنبور داری طبیعی برای محصولی طبیعی و سالم) بسیار پرخطر و مشقت بار است. متأسفانه به خاطر تقلب های بسیار زیاد، زحمتِ زنبور داران واقعی هم تحت شعاع قرار گرفته است. چرا که مردم نمی دانند عسلی که خریده اند (حتی به قیمت بسیار بالا) آیا واقعاً عسل طبیعی است یاخیر! تمام تلاش ما تحت برند “سید محمد رضویان” این است که به مردم سرزمینمان اطلاعاتی بدهیم تا با روش علمی و دقیق، خودشان عسل طبیعی را از غیر طبیعی تشخیص دهند. یقیناً این معجزه ی طبیعت ارزشش را دارد که هر شخص با صرف کمی وقت (در حد کفایت) صاحب اطلاعاتی شود و بتواند عسلی که تهیه می کند را تحلیل کرده و قدمی بزرگ در راستای سلامتی خود و خانواده ش بردارد. در نتیجه با تشخیص و خرید عسل های طبیعی، به زنبوردارن صادق و زحمتکشی که از جان مایه می گذارند تا این محصول شفابخش را بصورت طبیعی تولید کنند، کمک بزرگی خواهد شد.

از سختی های شغل زنبور داری طبیعی همین قدر مختصر بگوییم که تمام سختی ها و ریسک های کشاورزی، رانندگی بیابان و دامداری را یکجا دارد. برای تولید عسل طبیعی، باید بارندگی به حد کافی باشد، گل ها شرایط شهددهی داشتــه باشنــد (اصطلاحاً گل پاک باشد)، مجموعه ی زنبور ها در سلامتی باشند و مشکلات حمل و نقل و … به حداقل برسد تا به تولید مقرون به صرفه و مناسب رسید. البته که در روش صنعتی و یا تغذیه یی هیچ کدام از این سختی ها و ریسک ها وجود ندارد و با تمیز داده نشدن بین این نوع عسل ها، متأسفانه سود سرشاری نصیب افراد سودجو شده و بدنامی برای صنعت زنبور داری خواهد داشت. مثلاً به تازگی نوعی عسل بنام عسل وحشی در فضای مجازی به فروش می رسد که نوعی موم نامنظم دارد و ذهن خریدار را به این سمت می برد که این عسل طبیعی است و در طبیعت بصورت وحشی تولید شده است. در حالیکه در این نوع عسل ها نیز تقلب صورت می گیرد. مثل خوراک دادن یا تغدیه کردن زنبورها در طبیعت برای بدست آوردن محصول بیشتر در زمان کمتر و یا گذاشتن تکه های چوب درون کندو برای ایجادموم به دور آن ها و وانمود به طبیعی بودن عسل و جازدن بجای عسل وحشی (درصورتیکه این همان عسل تقلبی است) و …